אני הלנה עם-רם – המבוא מתוך הספר "המפתח לזוגיות מושלמת"

"יהללוך זרים ולא פיך" אומר הפתגם המוכר, אבל בנסיבות הקיימות אני מעדיפה להסתמך על המשוררת רחל שכתבה "רק על עצמי לספר ידעתי"…
נולדתי בקריית חיים, בת לצביה ומשה ליבוביץ'. אימי כבר אינה בין החיים. אבי, יבדל לחיים ארוכים, היה עובד רכבת ישראל במשך 43 שנים. הוא ממשיך להתגורר עד עצם היום הזה בקריות. היינו 5 ילדים במשפחה.
את השירות הצבאי שלי בצה"ל עשיתי בחיל הים. זו הייתה אחת התקופות היפות בחיי, אולי בשל העובדה, שחלק ניכר מהשירות עשיתי בשניים מבסיסי החייל האטרקטיביים יותר באותן שנים – שארם-א- שייך וראס סודר שלאורך ים סוף.
את איתמר עם-רם הכרתי באמצעות מכר משותף. לאחר פרק זמן נישאנו ובמהלך השנים נולדו לנו שני ילדים מוצלחים ומצליחים. כיום אני סבתא ל-5 נכדים.
את הקריירה שלי כשדכנית וכיועצת זוגיות התחלתי כבר באמצע שנות השבעים, במסגרת חברת היכרויות בשם "צמד". ההצלחה הייתה גדולה, ומעבר לכך שאלפי זוגות נישאו באמצעותי, הפכתי למעין גורו של הפנויים והפנויות בישראל.
מאות אלפי נשים וגברים בקשת הגילאים 18 עד 60, קיבלו ממני – מעבר לייעוץ, הדרכה והכוונה – שירות היכרויות אמין ויעיל. העדות הטובה ביותר לכך היא מאות הזוגות שנישאו באותן שנים כתוצאה מהשידוכים שלי.
מה שעמד לזכותי בהצלחה ביצירת קשרים בין הזוגות – זאת, כמובן, מעבר למוכנות ולמסירות שלי – הייתה "טביעת העין" הטבעית שלי ביחס לאנשים. הבנתי מה שהם רוצים, הבנתי מה שהם צריכים, וידעתי לטעת בהם את האמונה שהם יכולים להשיג את מטרתם, גם אם יאלצו לעשות דרך ארוכה. 
ההצלחה הגדולה לה זכיתי משכה באופן טבעי את תשומת ליבה של התקשורת, ומעבר לכך שהפכתי לדמות מוכרת מאוד בחברה הישראלית, זכיתי גם לחשיפה תקשורתית עצומה.
לא לחינם אומרים כי להצלחה יש מחיר. שילמתי מחיר יקר מאוד עבור ההצלחה שהייתה מנת חלקי. בשלהי שנות השבעים שידרה העיתונאית שרי רז, בערוץ הראשון של הטלוויזיה (במסגרת התכנית "מבט שני") כתבה אודותיי ואודות פועלי. זו הייתה כתבה פוגעת, מעליבה, מלאת השמצות וחצאי אמיתות.
חמש שנים תמימות נמשכה התביעה שהגשתי נגד הערוץ הראשון ונגד הכתבת שרי רז. לבסוף, קיבל השופט יעקב מלץ את עמדתי ופסק כי הכתבה שודרה "על רקע קנאה וצרות עין". כמו כן הורה השופט מלץ, שעל הערוץ הראשון ועל העיתונאית שרי רז לפצות אותי כספית. 
למרות הניצחון המשפטי, עגמת הנפש שידעתי באותה תקופה הייתה גדולה. נפגעתי עמוקות, הן כאדם והן מבחינה מקצועית. כדי להתרחק מהכל בחרתי לעבור לחיות ולעבוד בארצות הברית וקבעתי את מקום מושבי בניו-יורק. 
ההצלחה שידעתי בארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות הייתה מטאורית ממש, ובתוך מספר שנים הוקמו עשרות סניפים של "הלנה" בכל רחבי ארה"ב (בין היתר בקליפורניה, מיאמי, וושינגטון די.סי, ניו ג'רסי ופילדלפיה) וגם בלונדון ובמנצ'סטר שבאנגליה.

מאות אלפי לקוחות, רווקים ורווקות, גרושים וגרושות, מכל גווני הקשת החברתית בארה"ב, פנו אלי כדי לעזור להם למצוא שידוך. בין אלה שנעזרו בשירותיי היו גם העשירים והמפורסמים של מה שמכונה "השמנה והסלתה" של החברה האמריקאית. 
בבסיס ההצלחה שלי ברחבי ארה"ב עמדה בראש ובראשונה המיומנות שלי כשדכנית וכיועצת זוגיות, אך גם האמינות המקצועית שלי. להצלחה הזו היו תוצאות מוחשיות בשטח: אלפי זוגות, צעירים וצעירים פחות, אשר נישאו ובנו משפחה. 
ההצלחה הגדולה גררה באופן טבעי את התעניינות התקשורת האמריקאית, ועד מהרה זכיתי לחשיפה תקשורתית עצומה מחוף לחוף. השתתפתי בכל תכניות האירוח היוקרתיות (כולל, כמובן, זו של אופרה ווינפרי האגדתית), וכתבות אודותיי ואודות הצלחתי הפנומנאלית כשדכנית, פארו כל כתב עת שכיבד את עצמו. הסופרלטיבים להם זכיתי באותן כתבות מעלים בי סומק עד עצם היום הזה. 
ההצלחה העסקית, כמו גם החשיפה התקשורתית הגדולה, הפכו אותי לאחת הדמויות החברתיות היותר מקובלות בחברה האמריקאית, ועד מהרה הפכתי "בת בית" קבועה בכל האירועים החברתיים הנוצצים שהתקיימו.
במהלך כל אותן שנים המשכתי לפקוד את ישראל באופן קבוע, כשאני מעניקה מניסיוני כיועצת זוגיות, למשרדים שפעלו כאן ואשר המשיכו לשאת את שמי. 
מניסיוני הרב, אני רוצה להעשיר אתכם בידע, ובתובנות למצוא את הזוגיות המושלמת. כדי לדעת יותר אתם מוזמנים לקרוא מידי יום פרק אחד מספרי, וכמובן להצטרף לאחת הסדנאות שאני אעביר באמצעות טובי המומחים..