עצמאית מלאת ביטחון ומפוכחת חלק ב'

חלפו מספר שנים מאז. גליה ידידתי נראית פורחת ועולה, תולדה של כמה וכמה ניתוחים פלסטיים שעברה, אך גם של עבודה אינטנסיבית, יומיומית, במכון כושר. מאז הגירושין הספיקה לנהל מספר מערכות יחסים – כולל קשר עם גבר שהיה צעיר ממנה בחמש עשרה שנים – שלא הבשילו לכדי נישואין.

"לא שויתרתי עדיין למצוא את "נסיך החלומות" שלי, אבל זה בשום פנים ואופן לא יבוא על חשבון החופש שלי, העבודה שלי והעצמאות שלי", אמרה לי באחת הפגישות האחרונות שלנו. לדבריה, מהר מאוד למדה, שאין לה מה לחפש בכל "קבלות השבת" ובכל שאר האירועים המתקיימים בכל אותם מועדונים, שהפכו מוקדי עלייה לרגל של פנויים ופנויות מבוגרים. "מדובר בשוק בשר על כל המשתמע מכך. נגעלתי ממש. בעיקר לא יכולתי לשאת את היחס הוולגרי, שלא לומר המאצ'ואיסטי, של הגברים כלפי הנשים במקומות הללו – בבחינת כל ממזר מלך. כל אחד חושב שהוא מתת אלוהים ומתנהג בהתאם. הבעיה היא שהנשים מאפשרות את התופעה הזו ומשתפות פעולה".

פעם בשבוע היא נוטלת חלק בערב ריקודי עם, המתקיים באחד המתנ"סים הקרובים לביתה. שם גם פגשה את הגבר שהיה צעיר ממנה בחמש עשרה שנים ואשר עמו ניהלה מערכת יחסים שנמשכה שנה. הפרש הגילים ביניהם, כך סיפרה, לא הרתיע אותה – ההיפך הוא הנכון. היא אינה מצטערת לרגע על הקשר הזה, שלדבריה היה הקשר המספק ביותר, מכל הבחינות, מכל הקשרים שידעה בימי חייה, כולל נישואיה.

ההחלטה לנתק את הקשר, כך מסתבר, באה ממנה. לדבריה, "זו הייתה אהבה גדולה. הייתי מאוהבת כמו ילדה בת 17. דווקא הוא זה שלחץ על מעבר למגורים משותפים ואפילו היה מוכן למסד את הקשר בנישואין. עשיתי לעצמי חשבון נפש והגעתי למסקנה, שבשלב זה בחיי – ועם כל הבעיות והתסבוכות שליוו את חייו – זה לא מתאים לי. כל עוד חיינו בנפרד והיה לי את המרחב האישי שלי, זה היה בסדר. לא רציתי להיכנס למחוייבות חדשה, תוך ויתורים על דברים שחשובים לי".

עד לפני שנתיים-שלוש, כמו מיליוני נשים וגברים בארץ ובעולם, גם היא פקדה את משרדי השידוכין השונים (כולל אצלי) וגם היא התנסתה במגוון שירותי ההיכרויות המודרניים, כולל שירות היכרות באמצעות הוידיאו. התוצאות לא היו משביעות רצון.

אבל גליה אינה מוותרת. כמו מיליוני נשים ברחבי תבל, גם היא משוועת לקשר, והיא אינה מסתירה זאת. על פי המוטו המלווה אותה והאומר "להתגבר על אהבה גדולה ניתן אך ורק במציאת אהבה גדולה עוד יותר", היא ממשיכה עדיין לחפש. היא עדיין אופטימית, מאמינה באהבה. בשנה-שנתיים האחרונות היא מסתפקת ביציאה לדייטים – פועל יוצא מהיכרויות שהיא יוצרת במסגרת עבודתה, או בזכות "שידוכים" שעושות עבורה חברותיה ומכרותיה.