היכרויות לדתיים

הקמת משפחה במגזר הדתי הינה פעולה מאוד חשובה הן מבחינה חברתית והן דתית. מצד אחד הגבר והאישה הנישאים מקבלים הכרה חברתית ומצד שני בפעולת הנישואין הם מבצעים אקט דתי בעל חשיבות ראשונה במעלה. חשוב לציין בהקשר זה שגם הגורמים למפגש וההיכרות בין הגבר והאישה הדתיים, מפגש שבסופו של דבר מביא לידי חתונה, זוכים על פי האמונה היהודית ב"כרטיס" כניסה לגן עדן בעולם הבא.

בדומה לעולם הכרויות החילוני, אך מסיבות שונות (בעיקר דתיות וחברתיות), יצירת ההכרות הראשונית בין הגבר והאישה אינה משימה כל כך קלה ופשוטה. בעולם הדתי והחרדי מוכר מוסד השידוך, בו גורמים פרטיים מקובלים ומוכרים באותה חברה או קהילה מנסים למצוא התאמות בין גברים לנשים על בסיס קריטריונים של מוצא, השכלה, שייכות קהילתית וכמובן מראה עיניים. מוסד זה פועל בצורה מיטבית ויש אומרים שאוכלוסיות רווקים ורווקות שאינם דתיים (בעיקר מסורתיים, אשר הדת אינה זרה להם), מבקשים להשתמש בשירותי מוסד זה למציאת זיווג.
כיום, עם עליית פופולאריות השימוש באינטרנט, הוקמו אתרי הכרויות דתיים הפונים באופן ייחודי למגזר הדתי. למותר לציין כי גם אתרי הכרויות "רגילים" אשר פונים גם לשאר המגזרים, מאפשרים לחברים בהם רישום וציון היותם דתיים, דבר המאפשר חיפוש ממוקד לפי רישום זה. ואכן, השימוש בקרב המגזר הדתי באתרי ההיכרויות הולך וגובר כשם שהשימוש שלהם גובר בשירותי האינטרנט השונים.

האם חילוני ישמח להכיר דתייה ? או להיפך, האם בחורה חילונית תשמח להכיר בחור דתי? גם דתיים נעזרים היום בכל מיני אתרי הכרויות לדתיים בכדי למצוא את בחירת ליבם. באתר הכרויות שניים שהם אחד רשומים המון אנשים מהמגזר הדתי, חרדי ושומרי המסורת כך שגם כאן אפשר למצוא קשר עם בחור או בחורה דתיים.
מי כמוכם יודע שגם הדתיים שפעם היו מסתפקים ונעזרים במשרדי שידוכים בלבד, נעזרים היום בכל מיני אתרי הכרויות לדתיים בכדי למצוא את בחירת ליבם..
האם אתר הכרויות לציבור הדתי מתאים גם לחילוניים?
היום אתר הכרויות באינטרנט משמש כדרך טובה ויעילה גם את המגזר הדתי, דוסים דתיים חרדים ושומרי מסורת. לאדם חילוני אין מה לחפש באתרים אלה מכיוון שגם הבנות שנרשמות שם הן בחורות המחפשות דתיים בלבד. וכך גם לגבי הגברים שנרשמים שם. מין מצא את מינו, או לפחות מחפש מין את מינו באתרים אלה. דתיים הנרשמים לכל מיני אתרי היכרויות שהם לאב דווקא של דתיים בלבד כנראה שמוכנים להתפשר גם על בן זוג או בת זוג שאינו ממש דתי חזק. האם חילוני ישמח להכיר דתייה ? או להיפך , האם בחורה חילונית תשמח להכיר בחור דתי? עד שלא ננסה לא נדע.